Dnes je sobota, 26.november 2022, meniny má: Kornel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

SÚŤAŽ O LÍSTKY - Slovenský rozhlas o týždeň ožije mestským hudobným festivalom

september 17, 2022 - 07:30
V prvý jesenný deň sa Bratislava rozozvučí súčasnou slovenskou aj zahraničnou hudbou. Organizátori festivalu City Sounds, ktorý sa bude konať v štúdiách Slovenského rozhlasu 23. a 24. septembra vyskladali dramaturgicky pestrý program s dôrazom na silný pódiový prejav. V priebehu dvoch dní môžete vedľa seba vidieť a počuť poľský basgitarový zjav Kingu Głyk, projekt Davida Kollara, nominanta Grammy, klaviristu Alfreda Rodrígueza alebo domáci Baroque Goes Jazz Trio. Súťažte s nami o 2x2 lístky. Stačí vyplniť dotazník.
Foto: 
City sounds

Koncept festivalu je jednoduchý, ale u nás stále ojedinelý. Prepája nové progresívne tváre na slovenskej scéne, tradičné, overené koncepty, ale aj nové trendy. Zároveň ich konfrontuje s medzinárodne etablovanými muzikantmi a snaží sa o kolaborácie. 

„Festival je určený každému milovníkovi jazzu a z neho vychádzajúcich žánrov – funku, fusion, či soulu,“zhodnú sa organizátori festivalu Marián Pavlovič a Matej Šálek. 

Ťahákom festivalu je Alfredo Rodríguez, klavirista nominovaný v minulosti napríklad na cenu Grammy. Ďalšou lahôdkou v programe je zázračná, ešte len 25-ročná poľská basgitaristka Kinga Głyk. Okrem pódiových ocenení má jej inštrumentálna virtuozita v spojení s pozitívnym prejavom tiež tisícky sledovateľov v online priestore. Talian Nicola Conte je spájaný s prepájaním acid jazzu s bossanovou a prvkami starých talianskych melódií. Je známy nielen ako gitarista, ale aj ako producent či tvorca remixov.

„Už roky si za prioritu kladieme predstaviť slovenskému divákovi najlepších svetových umelcov a propagovať najnovšie hudobné trendy. A potvrdzuje sa to aj výberom interpretov, ktorí navštívia Slovensko začiatkom jesene, “ hovorí organizátor festivalu Matej Šálek.

Umelci zo Slovenska ponúknu rôznorodé žánre

David Kollar predstaví živé improvizované vystúpenie „Hudby štvrtého sveta“, teda hudby neurčitého žánru, či kultúrneho prostredia v zostave David Kollar, Rick Cox a Paolo Raineri, doprevádzanej štúdiovým a koncertným zvukárom Arnaudom Mercierom. 

V medzinárodnom, 13- člennom zoskupení uvidíte Lukáš Oravec Orchestra, ktoré získalo cenu Radio Head Awards za jazzovú nahrávku roka, a v ktorom  sa stretávajú hudobníci z Česka, Maďarska, USA, Nemecka a Slovenska. 

Milan a Ondrej Kopecký predstavia svoje hudobné teleso Džez a hrúza, kde žánrovo nadväzujú na rockovú paradigmu, ktorú miestami obohacujú vlastným rytmickým výrazom, či voľne improvizovanými časťami.

Z ďalších vystúpení si určite nenechajte ujsť slovensko – český projekt UNIQAT gitaristu Vlada Mikláša a Jakuba Šindlera, talentovaného saxofonistu Nikolu Bankova, alebo Darkness positive, ktorí sú známi energickými live koncertmi. Ak máte radi prepájanie žánrov, nevynechajte Baroque goes jazz Trio a pokiaľ vás zaujíma čerstvý prístup k modernej inštrumentálnej hudbe, skúste Trilobeat. Podmanivý prejav LOTTY a struny cimbalu (hrá Michal Baláž) rozozvučia priestor, do ktorého bude prúdiť kúzlo. 

KOMPLETNÝ PROGRAM FESTIVALU:

Piatok - 23.9. od 18.00

S1
LUKÁŠ ORAVEC ORCHESTRA
COX / KOLLAR / RAINERI
KINGA GŁYK

S2

LOTTA
DŽEZ A HRÚZA
TRILOBEAT

Sobota - 24.9. od 18.00

S1
NIKOLA BANKOV BAND
ALFREDO RODRIGUEZ TRIO
NICOLA CONTE & SPIRITUAL GALAXY

S2

DARKNESS POSITIVE
BAROQUE GOES JAZZ TRIO
UNIQAT

Z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia Bratislava, SOZA a Taliansky inštitút v Bratislave.

Vstupenky v predpredaji si môžete zakúpiť už teraz na: https://www.ticketportal.sk/event/CITY-SOUNDS-FESTIVAL-2022?idpartner=154

Viac informácií nájdete na: www.citysounds.sk

FB event: https://fb.me/e/2Ikshvb50

Reportáž o priebehu minulého ročníka si môžete prečítať na: https://hudba.zoznam.sk/reportaze/14-09-2021-city-sounds-festival-2021-najlepsie-septembrove-podujatie-ktore-ste-zmeskali/

 
1 Štart 2 Dokončiť

- - Inzercia - -